23.09.2020 - Haber | Kültür Sanat | Etkinlik | Magazin & Ajans Post
AjansPost

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Açıklandı

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Açıklandı

3 Ekim 2020’de başlayacak olan 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kategorisinde yer alacak filmler listesi belli oldu.

1964 yılından bu yana Antalya’nın çeşitli mekanlarında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından her yıl düzenlenmekte olan Antalya Altın Portakal Film Festivali 57’nci defa 3-10 Ekim 2020 tarihleri arasında izleyici ile buluşacak.

Avrupa ve Asya’nın en köklü film festivali olarak bilinen, Türkiye’nin en eski ve uzun soluklu film festivali olan festivale Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kategorisinde 47 film için başvuruda bulunuldu. Festival danışmanı, akademisyen ve sinema yazarı Ahmet Gürata ile sinema yazarları Sevin Okyay ve Mehmet Açar’dan oluşan seçici kurulun kararı ile 47 film arasından 12 film, yarışmada yer alması için seçildi.

Yarışmada Yer Alacak 12 Film

Yarışmaya getirilen “Türkiye’de ilk gösterim” koşulu ile ilk kez izleyici karşısına Antalya’da çıkacak olan ve yarışmaya seçilen 12 film; Fikret Reyhan’ın Çatlak, Tankut Kılınç’ın Dersaadet Apartmanı, Nesimi Yetik’in Dirlik Düzenlik, Derviş Zaim’in Flaşbellek, Orçun Benli’nin Gelincik, Erdem Tepegöz’ün Gölgeler İçinde, Azra Deniz Okyay’ın Hayaletler, Tunç Şahin’in İnsanlar İkiye Ayrılır, Atalay Taşdiken’in Kar Kırmızı, Barış Gördağ ve Yasin Çetin’in Koku, Ferit Karol’un Kumbara ve Reis Çelik’in Ölü Ekmeği olarak açıklandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ